سفر به پرتغال

ویزای توریستی

پرتغال از جمله کشورهای عضوء پیمان شینگن، اتحادیه اروپا و ناتو است. از این رو با اخذ ویزای توریستی پرتغال می توانید از کلیه کشورهای حوزه شینگن بازدید نمایید، مدت اعتبار ویزای توریستی پرتغال تا ۹۰ روز می تواند باشد و صرفاً جهت گردشگری و اقامت کوتاه مدت شما در این کشور صادر می گردد. توجه داشته باشید با اخذ این نوع ویزا اجازه کار یا تحصیل در پرتغال را نخواهید داشت.
ویزای توریستی پرتغال مانند اکثر کشورهای جهان با عناوین گوناگونی صادر می گردد. شما می توانید با توجه به هدف خود از سفر به این کشور و ارائه مدارک مرتبط جهت اخذ ویزای توریستی پرتغال اقدام نمایید. بازدید خویشاوندان، گردشگری، شرکت در همایش یا سمینار از جمله انواع این ویزا هستند.
اخذ این ویزا مراحلی دارد. قدم نخست برای اخذ ویزای توریستی پرتغال دریافت وقت سفارت این کشور می باشد. برای انجام این امر با تکمیل فرم تقاضای ویزا و پرداخت هزینه مربوطه وقت سفارت را دریافت خواهید نمود. سپس ملزم به تهیه و ترجمه مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت در زمان تعین شده می باشید.

see you in portugal - مهاجرت به پرتغال
سفر به پرتغال

بیمه درمانی برای گردشگران

کیفیت خدمات بیمه درمانی و مراکز خدمات درمانی در پرتغال بصورت عادی از بهترین نوع خدمات و درمانی در دنیا می باشد و این سیستم ها هر روز رو به بهبود می باشد. وزارت بهداشت پرتغال بر خدمات درمانی این کشور نظارت های لازم را دارد و در شهر های دورتر این وظیفه توسط ادارات منطقه ای بهداشت و مراکز بهداشت شهری انجام می پذیرد. برای اعضاء و خانواده های عضو سیستم مراقبت های بهداشتی پرتغال خدمات بهداشت و درمان بصورت رایگان و یا با هزینه کم انجام می شود.
در این میان گردشگران هم می توانند از یک سری خمات بهداشتی و درمانی در این کشور بهره ببرند.
در پرتغال دارو و داروخانه به کرات در دسترس هست و جایی برای نگرانی ندارد. در هر کدام از مراکز شهری و روستایی به راحتی تعدادی از داروخانه ها را می توان یافت. بسیاری از دارو ها در پرتغال مشمول دریافت یارانه هستند و با ارائه نسخه پزشک متخصص و یا پزشک عمومی می توان با هزینه ناچیزی دارو را دریافت کرد. اما در صورتیکه نسخه پزشک ارائه نشود حتی برای شایع ترین انواع دارو ها هم باید هزینه زیادی پرداخت شود.
در پرتغال برای خدمات درمانی و دارویی محدودیتی به هیچ عنوان وجود ندارد مگر اینکه به اثبات برسد که دارو را برای مصارف شخصی و غیر درمانی تهیه می کنید.
ممکن است در سفر خود با شرایط اورژانسی رو به رو شوید در این صورت بهتر است سریعا با شماره 112 در هر زمان از شب و روز تماس بگیرید و از خدمات اورژانسی در این کشور برخوردار شوید.

سفر به پرتغال

فصل های مناسب سفر

از آنجا که کشور پرتغال آب و هوایی مدیترانه ای دارد و گرم ترین کشور قاره اروپا محسوب می شود در فصل بهار بهترین آب و هوا را دارد و شاید این فصل بهترین زمان سفر به آنجا باشد. اما از قضا محبوب ترین فصل این کشور در میان گردشگران تور پرتغال فصل تابستان است و شما در این فصل با شلوغی و ازدحام چشم گیری در این کشور مواجه می شوید و طبعا همین شلوغی و تقاضای بالا نیز سبب می شود تا قیمت ها از هزینه هتل گرفته تا خوراکی و رستوران از حد معمول بالاتر باشد که البته به آب و هوای فوق اعاده اش می ارزد.
البته پاییز هم یکی از فصل های معتدل است که پرتغال آب و هوای خوب و دلنشینی دارد، چراکه گرما به آهستگی کم شده و هوا رو به سرما می رود. همین امر سبب می شود تا دمای هوا مناسب و نسبتا خنک باشد. آخرین روزهای پاییزی هم اغلب همراه است با بارش باران های زیبا و سبک.
زمستان فصل نسبتا سردی در پرتغال است و مناطق شمالی کشور را از برف سفید پوش می شوند. البته باید گفت دمای هوا در این کشور هیچ گاه به زیر صفر نمی رسد همچنین در مناطق مرکزی و جنوبی با بارش سنگین باران همراه است، برخی از توریست ها به این فصل علاقه دارند و به دلیل ارزان بودن قیمت ها و آب و هوای سردی که دارد به کشور پرتغال سفر می کنند. بهترین زمان سفر به پرتغال فصل های بهار و پاییز می باشد که دارای آب و هوایی معتدل و قیمت هایی مناسب هستند. اما اگر به تفریحات ساحلی و دریایی علاقه دارید و به شلوغی اهمیت نمی دهید می توانید در فصل تابستان به این کشور سفر کنید.
همانطور که می بینید پرتغال هم مثل ایران کشور چهار فصل است و هر فصلش زیبایی خاص خودش را دارد و می توانید با سفر به پرتغال در هر فصل تجربه متفاوت و منحصر به فردی را داشته باشید.

see you in portugal - مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به روشی صحیح

صرف مهاجرت خود دارای پیچ و خم‌های زیادیست که هر مرحله از آن نیازمند برنامه‌ریزی و تحقیق دقیقی است. آشنایی با تمامی مراحل ایجاب می‌کند تا از متخصصان این حوزه کمک گرفته و راه را کوتاه کنید و در حین آن با برنامه‌ریزی صیحیح و دقیق، چشم به آینده‌ای جدید داشته باشید.