معرفی پرتغال

بهترین مقصد گردشگری اروپا

see you in portugal - مهاجرت به پرتغال

پرتغال با 11 میلیون جمعیت از قدیمی ترین کشورهای اروپاست که با اقیانوس اطلس شمالی و اسپانیا هم مرز است. این کشور کوچک در گوشه جنوب غربی اروپا در شبه جزیره ایبری واقع شده و مرزهایش از سال 1297 میلادی کم و بیش تا به امروز بدون تغییر مانده است.
جالب است بدانید که امپراطوری پرتغال، اولین دولت استعمارگر مسیحی است که در خلیج فارس و جزایر هرمز مستقر شد. بر اساس اسناد تاریخی پرتغالی‌ها از سال ۱۵۰۷ تا ۱۶۲۲ در خلیج فارس به تجارت مشغول بودند اما به‌تدریج بر جمعیت و حوزه کاری خود افزودند و در خلیج فارس استحکامات نظامی ایجاد کردند و اینگونه بود که مسیحی های کاتولیک‌ پرتغالی روانه خلیج فارس شدند.
این کشور کودتا، انقلاب، دیکتاتوری و دموکراسی را در پی سال ها تجربه کرده و با بهره گیری از ظرفیت هایی که دارا بود در نهایت در سال 2016 رسما خروج خود را از رکود اقتصادی اعلام نمود و از آن وقت بود که با دریافت (World Travel Awards) تبدیل شد به بهترین مقصد گردشگری اروپا.
پرتغال نه فقط مقصدی ایده آل برای مسافران است، بلکه برای مهاجرت و زندگی نیز از بهترین کشورهای جهان محسوب می شود. چرا؟پاسخ ساده است، زندگی و سطح رفاه در این کشور آنقدر بالاست که می توان سال های سال با آرامش در آنجا زندگی کرد. موقعیت های بسیار خوب سرمایه گذاری در زمینه های مختلفی مثل املاک و فعالیت های استارت آپی و … را هم به مزیت های این کشور اضافه کنید. مزیت بزرگ تر شاید این است که بر خلاف خیلی از کشورهای مهاجرپذیر، کسب درآمد در پرتغال مستلزم هزینه کردن بیشتر نیست. در واقع در این کشور با هر درآمدی می توانید زندگی ای معقول و مرفه برای خودتان بسازید.

خبر خوب برای ایرانی های خونگرم این است پرتغالی ها فرهنگ های مشابهی با ما دارند و بسیار مهماندوست و مهمان نوازند. از طرف دیگر اکثرا به زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط اند و این ارتباط با آنها را آسان تر می کند. شاید اثبات این امر نظرسنجی سال 2017 از مهاجران سراسر دنیا باشد که طبق نتیجه آن در زمینه اوقات فراغت و آرامش، پرتغال در رتبه اول قرار گرفت که نشان از رضایت بالای مهاجران از زندگی در این کشور دارد.
با (See You in Portugal) همراه باشید تا برایتان از زندگی در این کشور هزار رنگ بگوید. ما همراهتان هستیم تا مسیر مهاجرت شما به این کشور رویایی را هموار کنیم.

+

میلیون نفر جمعیت

%

مونث

%

مذکر

+

کیلومتر مربع مساحت

زندگی در پرتغال

آب و هوای پرتغال

پرتغال با اینکه کشور بزرگی نیست اما تنوع آب و هوای بالایی دارد به همین خاطر پورتو که در شمال آن و لیسبون که در جنوب این کشور واقع شده اند آب و هوای متفاوتی دارند.
به طور کلی پرتغال یکی از گرم ترین کشورهای اروپاست اما به نوعی مثل ایران خودمان کشور چهار فصل است. از سوی دیگر اقلیم مدیترانه ای این کشور سواحل این کشور را بسیار جذاب کرده که با باد خنکی که از سوی اقیانوس اطلس می رسد بسیار مطبوع و دلپذیر است.
شمال کشور پرتغال مسیر عبور رودخانه دورو است و آب وهوایی معتدل دارد. پیشنهاد می کنیم اگر گرمایی هستید و از گرما فراری، در داغی روزهای تابستان به قسمت های شمالی پرتغال پناه ببرید. در واقع بهترین مقصد در گرماه ماه جولای شهر پورتو است. البته آویرو هم در قسمت شمالی پرتغال و در سواحل قرار دارد که در واقع سواحل شمالی این کشور از سواحل جنوبی خنک تر است.
در بخش جنوبی پرتغال لیسبون واقع شده. آب و هوای این شهر مدیترانه ای است و با وجود اینکه کمی گرم است اما دمایش هرگز خیلی بالا نمی رود.

در پایین متوسط دمای دو شهر لیسبون و پورتو را در طول سال مشاهده می‌کنید.

see you in portugal - مهاجرت به پرتغال
SYIP - مهاجرت به پرتغال
see you in portugal - مهاجرت به پرتغال

آب و هوای دلپذیر

خب همانطور که متوجه شدید یکی از جذاب ترین نکات این کشور زیبا و توریستی آب و هوایش است و این آب و هوای معتدل و مطلوب لذت زیادی را برای توریست ها و مهاجران به همراه دارد و دل کندن از آنجا را حتما برایتان سخت می کند.

see you in portugal - مهاجرت به پرتغال
زندگی در پرتغال

زبان و فرهنگ

زبان پرتغالی ششمین زبان پرکاربرد دنیا و از ریشه ایبریایی-رومی است. بسیار نزدیک به زبان اسپانیایی و دارای واژه های زیادی از زبان های عربی، یونانی و لاتین است. جالب است بدانید تنها 5% از 240میلیون نفر پرتغالی زبان در دنیا درکشور پرتغال زندگی می کنند. این زبان، زبان رسمی 9 کشور از جمله برزیل و موزامبیک نیز هست.
با توجه به تعداد زیاد پرتغالی زبانان در سراسر جهان (ششمین زبان پرتکلم روی کره زمین) و بسط و گسترش آن در آمریکای جنوبی، اروپا، آفریقا و آسیا، این زبان به سرعت در حال رشد است و به گفته یونسکو، این پتانسیل را دارد که به «زبان ارتباطات بین المللی جهان» تبدیل شود.

در بحث فرهنگ مردم پرتغال همین بس که انسان‌هایی خونگرم و بسیار مهمان‌نواز هستند و به هیچ عنوان در این کشور حس غریبی نخواهید داشت. پرتغالی ها اعلب کاتولیک هستند پس دین و مذهبشان با ما متفاوت است اما آنجا شبیه ایرانی ها می شوند که وابستگی های خانوادگی و اخلاقی برایشان بسیار اهمیت دارد و همبستگی های عاطفی میان پرتغالی ها کاملا مشهود است. در میان پرتغالی ها دقیقا مثل ایرانی ها خانواده نقش مهمی دارد، به بزرگ ترها احترام زیادی می گذارند و ارتباط عمیق خانوادگی را بنیان ارتباطات خود می دانند. این ارتباطات گاهی آنقدر مستحکم و قوی است که افراد در همان محله والدین خود زندگی می کنند و این مادربزرگ ها پدربزرگ ها هستند که از نوه هایشان مراقبت می کنند.  از سوی دیگر همانند ایران انواع و اقسام اقوام و ادیان و مذاهب را در خود جای داده است.  

زندگی در پرتغال

واحد پول

زبان پرتغالی ششمین زبان پرکاربرد دنیا و از ریشه ایبریایی _ رومی است. بسیار نزدیک به زبان اسپانیایی و دارای واژه های زیادی از زبان های عربی، یونانی و لاتین است. جالب است بدانید تنها 5% از 240 میلیون نفر پرتغالی زبان در دنیا درکشور پرتغال زندگی می کنند. این زبان، زبان رسمی 9 کشور از جمله برزیل و موزامبیک نیز هست.
با توجه به تعداد زیاد پرتغالی زبانان در سراسر جهان (ششمین زبان پرتکلم روی کره زمین) و بسط و گسترش آن در آمریکای جنوبی، اروپا، آفریقا و آسیا، این زبان به سرعت در حال رشد است و به گفته یونسکو، این پتانسیل را دارد که به «زبان ارتباطات بین المللی جهان» تبدیل شود.

حداقل درآمد

حداقل درآمد و دستمزد در پرتغال 705 یورو در ماه است.

متوسط درآمد

متوسط درآمد و دستمزد در پرتغال 2750 یورو در ماه است.

حداکثر درآمد

درآمد شما در پرتغال می‌تواند تا 21600 یورو در ماه باشد.

SYIP - مهاجرت به پرتغال
زندگی در پرتغال

دین رسمی مردم

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در کشور پرتغال هیچ دینی به عنوان دین رسمی تعیین نشده. البته در گذشته، کلیسای کاتولیک رومی دین رسمی کشور را مسیحیت اعلام کرده بود و در حال حاضر هم اکثر پرتغالی ها کاتولیک رومی هستند و طبق آمار تقریباً 85٪ از جمعیت پرتغال معتقد به این مذهب هستند. این در حالیست که بیشتر پرتغالی ها ادعا می كنند كه مشاركت فعال در كلیسا ندارند، اما به هر حال هنوز هم درصد زیادی از جمعیت کشور تمایل به انجام غسل تعمید دارند و علاقمندند تا ازدواج خود را در كلیسا جشن بگیرند.

در اولین جمهوری پرتغال در سال های 1910 تا 1926 میلادی کلیسا و دولت رسماً از هم جدا شدند، اما هنوز هم نفوذ کلیسای كاتولیك رومی در جامعه و فرهنگ پرتغال محسوس است. همانطور که در بخش جشن ها متوجه شدید، بسیاری از فستیوال ها، تعطیلات رسمی و سنت های پرتغالی منشأ مذهبی دارند و تقریباً در هر روستا، کلیسا از برجسته ترین اماکن میدان اصلی شهر است.
طول تاریخ افراد غیر کاتولیک معدودی در پرتغال زندگی می کرده اند که البته همان تعداد معدود هم نتوانسته اند آزادانه به دین و سنت خود عمل كنند. هر چند باید گفت در قرن نوزدهم، انگلیسی ها گسترده در پرتغال مستقر شدند و در نتیجه پیروان سایر گروه های مذهبی مسیحی مانند آنگلیکان ها و باپتیست ها به آرامی افزایش یافتند و به مرور زمان تحمل پذیرش ادیان دیگر به آرامی در جامعه رشد کرد. در نهایت نیز قانون اساسی سال 1976، حق دینداری را برای همه مذاهب تضمین کرد، و در سال 2001 قانون جدیدی در مورد آزادی مذاهب به تصویب رسید که بر اساس آن امتیازاتی که قبلاً تنها برای پیروان کلیسای کاتولیک روم محفوظ بود به اقلیت های مذهبی نیز داده می شد.

آزادی دین و مذهب

با وجود اینکه در کشور پرتغال اکثر مردم مسیحی هستند، اما آزادی دینی و مذهبی در این کشور یکی از اصول قانون اساسی بوده و مردم نیز به آن احترام می‌گذارند.