تحصیل در پرتغال

مهاجرت از طریق تحصیل

یکی از بهترین و ایمن ترین روش های برای مهاجرت به هر کشوری، مهاجرت تحصیلی است. نکته جالب و مطلوب در خصوص تحصیل در این کشور اینجاست که شما نیازی به مدرک آیلتس یا تافل ندارید. اما مشاوران با در اختیار گذاشتن اطلاعات لازم در این خصوص به شما می گویند که آیا این روش برای شما بهترین روش خواهد بود یا خیر.
با ما همراه باشید.
شهروندان غیراروپایی اگر برای دوره‌های کوتاه آموزشی یا انجام تحقیقات به پرتغال می آیند و قصد دارند کمتر از سه ماه در این کشور اقامت کنند می بایست قبل از سفر، ویزای کوتاه مدت نوع C را در کشور مبدا دریافت کنند. پرتغال یکی از ۲۶ کشور شینگن است و ویزای شینگن به شما اجازه می‌دهد تا به مدت ۹۰ روز به پرتغال و سایر کشورهای شینگن سفر کنید.
اگر ایمدت زمان بیشتر از از ۹۰ روز شد به عنوان یک شهروند غیراروپایی برای ورود به این کشور باید ویزای بلند مدت تحصیلی دریافت کنید.
شما باید تا سه ماه بعد از ورود به کشور، اجازه اقامت خود را اخذ کنید. این اقامت تا یک سال معتبر است. اگر تحصیلات شما بیش از یک سال طول بکشد، می‌توانید به سازمان SEF مراجعه کرده و اقامت خود را تمدید کنید. این اقامت تا پنج سال قابل تمدید است.

برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در اروپا را دارند پرتغال می تواند بهترین انتخاب باشد چرا که در این کشور می توانند دانشگاه هایی با رنک بالا پیدا کنند اما نه با شهریه های زیاد و سرسام آور. از سوی دیگر سطح علمی دانشگاه های پرتغال بسیار بالاست و از دانشگاه های معتبر اروپا به شمار می روند. این یکی از مهم ترین دلایل انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل است چرا که اگر به هر دلیلی قصد مهاجرت به کشورهایی مثل انگلیس و ایالات متحده را داشته باشید این اتفاق کار را برایتان تسهیل می کند. از سوی دیگر دانشجویان پرتغال بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد می توانند به سایر کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنند.
و نکته ای که ممکن است شما را سورپرایز کند؛ متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های پرتغال نیاز به مدرک تافل یا آیلتس ندارند و این نکته به نوبه خود می تواند روند اخذ پذیرش و مهاجرت شما را جلو بیاندازد.
آموزش عالی در این کشور مانند سایر کشورهای جهان تقسیم به دولتی و خصوصی می شود و یکی از نکات قابل توجه اینکه از دیگر مزایای تحصیل در این کشور, عدم وجود محدودیت سنی برای دانشجویان و مهم تر از همه امکان کار درحین تحصیل است.

see you in portugal - مهاجرت به پرتغال
see you in portugal - مهاجرت به پرتغال

معادل سازی مدارک

به طور کلی شرایط تحصیل و معادل‌سازی مدارک در تمام دانشگاه های پرتغال بسیار مناسباست. در این میان برای معادل سازی مدارک تحصیلی شما در کشور پرتغال نیاز است که موارد متعددی در نظر گرفته شود.
اینکه فرد در دانشگاه دولتی تحصیل کرده است یا دانشگاه آزاد یک موضوع است، اینکه فرد کارشناسی پپوسته بوده و یا به صورت ناپیوسته کاردانی به کارشناسی رفته است، اینکه توانسته در آزمون سراسری در ایران امتیاز خوبی داشته باشد یا خیر، نظام قدیم و جدید بودن نیز از دیگر موضوعات مهم محسوب می‌شود. معادل سازی فرآیندی است که در طی آن درجات مدارک را با یکدیگر مقایسه و هم طراز می کنند.

پذیرش از معتبرترین دانشگا‌های پرتغال

اطلاعات بیشتر ...
01

پذیرش تحصیلی

اخذ ویزای دانشجویی برای تحصیل در پرتغال

اطلاعات بیشتر ...
02

اخذ ویزای دانشجویی

اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های پرتغال

اطلاعات بیشتر ...
03

اخذ بورسیه تحصیلی

مشاغل دانشجویی

دانشجویان بین المللی امکان کار ضمن تحصیل دارند و این نکته می تواند کمک شایانی برای آنها در زمینه تامین هزینه های زندگی و تحصیلشان باشد. البته پیدا کردن کار در پرتغال آنچنان هم آسان نیست اما اگر تخصص داشته باشید کار دشواری هم نخواهد بود. در این میان دانشجویان باید زرنگ و تیز باشند تا در رقابت برای یافتن شغل گوی سبقت را از دیگر دانشجویان بربایند.
واقعیت این است که هر دانشجویی که در پرتغال زندگی می کند می تواند ضمن تحصیل شغلی داشته باشد و کار کند. یافتن شغل نیز مستلزم این نکته است که کارفرما با او قراردادی ببندد و بر اساس قرارداد مذکور دانشجو می بایست به اداره مهاجرت (SEF) مراجعه کرده و درخواست مجوز کار دهد.

بیمه و خدمات درمانی

در کشور پرتغال نه تنها دانشجویان بلکه تمامی افراد می توانند از خدمات درمانی و بهداشتی کشور استفاده کنند که در موارد بسیاری نیز این خدمات برایشان رایگان است. نکته قابل توجه در این مورد این است که اگر در محیط دانشگاه اتفاقی برای دانشجو بیفتد و دچار آسیبی شود تمام هزینه درمان را دانشگاه متقبل خواهد شد.
شهروندان در پرتغال همگی دارای Health Number هستند و از این طریق می توانند امور درمانی خود را به صورتی دولتی انجام دهند از سوی دیگر افراد می توانند با پرداخت حق بیمه ماهانه امور درماانی خود را در مراکز خصوصی انجام دهند.

مهاجرت تحصیلی به روشی صحیح

صرف مهاجرت خود دارای پیچ و خم‌های زیادیست. خصوصا تحصیل در یک کشور دیگر که نیاز برای حمایت‌های زیادی دارد و هر مرحله از آن نیازمند برنامه‌ریزی و تحقیق دقیقی است. آشنایی با تمامی مراحل ایجاب می‌کند تا از متخصصان این حوزه کمک گرفته و راه را کوتاه کنید و در حین آن با برنامه‌ریزی صیحیح و دقیق، چشم به آینده‌ای جدید داشته باشید.