یکی از بهترین روش‌های اخذ اقامت دائم پرتغال

ویزای خود حمایتی پرتغال (D7)

اقامت در پرتغال و بهره‌مندی از موقعیت اقتصادی و سیاسی این کشور در دنیا نیازمند کسب اقامت در این کشور اروپایی هست. راه‌های مختلفی برای کسب اقامت در پرتغال وجود دارد که یکی از آسان‌ترین و در عین حال بهترین راهها، اخذ ویزای تمکن مالی یا همان (D7) پرتغال است. 

 ویزایD7 که با عناوینی مانند ویزای خودحمایتی، ویزای بازنشستگی، ویزای درآمد منفعل و ویزای تمکن مالی پرتغال هم شناخته می‌شود، برپایه احراز منابع مالی و درآمدی متقاضی در کشور مبدا است. 

ویزای تمکن مالی به هر شهروند غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس که درآمد منفعل خالص و معقولی دارد اجازه می دهد برای اقامت در پرتغال درخواست دهند. 

برای افرادی که از تمکن مالی مناسب برخوردار هستند اما تمایلی به سرمایه‌گذاری در خارج از ایران را ندارند، ویزای خودحمایتی پرتغال گزینه‌ای ایده‌آل است.

01

روشی آسان برای کسب شهروندی پرتغال و اروپا

پاسپورت و حق شهروندی پرتغال و اروپا

برای اثبات تمکن مالی برای ویزای D7 روش‌های متنوعی وجود دارد، از حقوق بازنشستگی تا سود سهام. در ادامه به تفصیل در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

02

روش‌های متنوع اثبات تمکن مالی

ویزای تمکن مالی، خود حمایتی پرتغال

امکان الحاق افراد خانواده یکی از مهمترین دغدغه‌های فکری افراد متقاضی مهاجرت به یک مقصد جدید است که در ادامه به طور مفصل توضیح داده خواهد شد.

03

امکان الحاق افراد خانواده

الحاق خانواده در پرتغال ویزای D7

اخذ ویزای خودحمایتی برای چه کسانی مناسب است؟

اصل مهم این است که فرد متقاضی این ویزا دارای درآمدی باشد که نیاز به حضور فیزیکی برای کسب آن درآمد نداشته باشد مانند: 

 • افرادی که دارای سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری مانند سود بانکی، سود اوراق بورسی ، سود سهام در شرکت‌های سهامی خاص و موارد مشابه هستند. 
 • صاحبان مشاغلی مانند کارخانه‌داران و یا اشخاصی که مشاغلی مانند مدیریت کلینیک و موارد مشابه را دارند که برای کسب درآمد نیازی به حضور در محل کار نیست. 
 • افرادی که بازنشسته بوده و حقوق بازنشستگی مناسبی دارند. 
 • فریلنسر‌ها و افرادی که مشاغلی مانند برنامه‌نویسی دارند و می‌توانند به صورت دورکاری کار کنند. 
 • افرادی مانند مشاوران و روانشناسان که به صورت آنلاین و از راه دور کار می‌کنند. 
 • و کسانی که از طریق اجاره املاک و مستغلات کسب درآمد می‌کنند. 

مزایای اقامت خودحمایتی چیست؟

ویزای D7 پرتغال، پلی است برای کسب اقامت دائم در کشوری اروپایی و استفاده از مزایایی پاسپورت قدرتمند آن. در زیر به چند نمونه از مزایای اقامت در پرتغال از طریق ویزای خودحمایتی می‌پردازیم.

ویزای تمکن مالی پرتغال
ویزای تمکن مالی پرتغال

آیا پیش نیاز‌های خاصی برای اخذ ویزای D7 مورد نیاز است؟

در یک کلام خیر! 

 • شما به مدرک زبان نیاز ندارید. 
 • داشتن یا نداشتن تحصیلات دانشگاهینیز اهمیت ندارد. 
 • سابقه‌کاری هم اگر نداشته باشید مهم نیست. 
 • نیازی به سوابق بیمه در ایران ندارید مگر در شرایط خاص 
 باز هم تاکید می‌کنیم: 

شرط مهم برای دریافت این ویزا داشتن درآمد منفعل است که در بالا اشاره شد. 

تمکن مالی متقاضی اصلی

تمکن مالی مورد نیاز یرای متقاضی اصلی 820 یورو در ماه یا همان 9840 یورو در سال است.

تمکن مالی همسر

تمکن مالی مورد نیاز یرای همسر متقاضی 50% مبلغ متقاضی اصلی و 4920 یورو در سال است.

تمکن مالی فرزندان

تمکن مالی مورد نیاز برای هر کدام از فرزندان 30% مبلغ متقاضی و 2952 یورو در سال است.

میزان درآمدی که باید برای هر شخص احراز بشه چقدر است؟

 1. حداقل درآمد مورد نیاز برای واجد شرایط بودن برای ویزای D7، حداقل درآمد سالانه 9840 یورو برای فرد متقاضی اصلی است. 
 2. اما اگر دارای همسر هستید، به میزان 50% مبلغ فرد اصلی( 4920 یورو) به صورت سالیانه در نظر بگیرید. 
 3. این مبلغ برای هر فرزند زیر 18 سال نیز 30% (2952 یورو) مبلغ شخص اصلی متقاضی می‌باشد. 

بنابراین اگر به صورت ماهیانه حساب کنیم به ارقام زیر می‌رسیم: 

 • متقاضی اصلی: 820 یورو در ماه 
 • همسر: 410 یورو در ماه 
 • هر فرزند زیر 18 سال: 246 یورو در ماه 
 • بنابراین برای یک خانواده سه نفره( متقاضیهمسرفرزند) حداقل 17712 یورو به صورت سالیانه مورد نیاز است. 

نکته کارشناسی: ارقامی که گفته شد براساس قانون تصویب شده در پرتغال است، اما نسبت به شرایط هر فرد و همچنین زمان و سفارت هر کشور کمی متفاوت است. 

چرا ماهیانه 820 یورو و این مبلغ آیا قابل تغییر است؟

در واقع حداقل حقوق تصویب شده در پرتغال مبلغ 820 یورو در سال 2024 است و دولت پرتغال حداقل مبلغ زندگی در این کشور را 820 یورو در ماه می‌داند. البته قابل ذکر است که در صورت افزایش حداقل حقوق در سال‌های دیگر این مبلغ تغییر خواهد کرد. 

نوع و اعتبار ویزا

ویزای D7 یک ویزای اقامت است تا از طریق آن متقاضی بتواند اجازه اقامت پرتغال را دریافت کند. در این زمینه، این ویزا برای دو بار ورود به کشور معتبر است و به دارنده این اجازه را می‌دهد تا به مدت ۴ ماه در پرتغال بماند. 

چه مقامی ویزا را صادر می‌کند؟

مرجع ذی‌صلاح صدور ویزای تمکن مالی پرتغال سفارت پرتغال در کشور مبدا است. بدین گونه که برای ایرانیان ساکن در ایران، این ویزا از طریق سفارت پرتغال در تهران صادر می‌شود. اگر ساکن کشوری به غیر ایران هستید می‌توانید با دردست داشتن آی‌دی کارت آن کشور، به سفارت پرتغال در کشور مذکور مراجعه نمایید. 

این ویزا با ویزای توریستی فرق دارد و اگر با ویزای توریستی وارد پرتغال شوید به هیچ عنوان در داخل خاک این کشور برای شما ویزای تمکن مالی (D7) صادر نمی‌شود. 

see you in portugal - مهاجرت به پرتغال

لیست مدارک درخواست ویزای (D7) پرتغال

توجه داشته باشید که کلیه مدارک می بایست به زبان پرتغالی و یا انگلیسی ترجمه شده و پس از تایید دادگستری و وزارت امورخارجه ، توسط سفارت پرتغال در ایران، تایید و لگالایز (قانونی) شود. 

مراحل دریافت ویزای (D7) پرتغال چیست؟

الف) با توجه به اینکه شرایط اخذ ویزای تمکن مالی (D7) از فردی به فرد دیگر کمی متفاوت است و هر فردی شرایط خاص خود را دارد، کارشناسان See You in Portugal در گام نخست با مشاوره و بررسی مدارک، راه و روش صحیح را برای اخذ ویزای خودحمایتی هر فرد را در نظر گرفته و یک نقشه راه اختصاصی برای هر فرد ارائه می‌دهند. 

ب) در مرحله بعد و در صورت امکان انجام پروژه و تکمیل بودن مدارک و همچنین توافق طرفین قراردادی امضا می‌شود. 

ج) بعد از تکمیل مدارک، اقدام به اخذ وقت از VFS می‌شود. 

د) در مرحله بعد چک لیستی از مدارک و مراحلی که طی خواهد شد به متقاضی داده می‌شود. در نظر داشته باشید ما در تهیه مدارک در کنارتان هستیم و به شما کمک خواهیم کرد. 

نکته: حین تکمیل مدارک در ایران، اموری مانند اخذ شماره NIF، افتتاح حساب بانکی و اجاره‌خانه در پرتغال توسط See You in Portugal انجام می‌شود. تا هنگام مراجعه به VFS تمامی مدارک تکمیل باشند. 

ه) مرحله بعد حضور متقاضی به همراه نماینده See You in Portugal در VFS هست. در این مرحله نیاز است که چند فرم توسط متقاضی پر شود که ما کمک می‌کنیم این فرم‌ها را به صورت صحیح پر کنید. 

الزامات دقیق هر سفارت پرتغال در کشور مبدا برای صدور ویزای خودحمایتی ممکن است کمی متفاوت باشد، اما به طور معمول متقاضی باید هنگام حضور VFS حداقل مدارکی که در بالا ذکر شد را به همراه داشته باشد. 

بعد از تحویل مدارک به VFS، منتظر می‌مانیم تا مدارک به سفارت پرتغال رفته و ویزا صادر شود. 

نکته مهم: احتمالا بعد از 7 الی 10 روز بعد از تحویل مدارک به VFS، از سفارت پرتغال با شما تماس گرفته شده و برای مصاحبه در سفارت به شما وقت داده می‌شود. نگران مصاحبه نباشید، این مصاحبه ساده بوده و ما شما را برای مصاحبه آماده می‌کنیم. 

و) حدود یک ماه بعد از تحویل مدارک، ویزای خودحمایتی شما صادر می‌شود و باید آماده سفر به پرتغال شوید. 

ی) بقیه مراحل اخذ اقامت در پرتغال انجام می‌شود و هنگامی که ویزای شما ارسال شد، لینک وقت پلیس مهاجرت پرتغال نیز به ویزا الصاق شده است که باید حتما در زمان ذکر شده در پرتغال حضور داشته باشید. 

ما در پرتغال منتظر شما هستیم تا ادامه مراحل اخذ اقامت را با شما در این کشور زیبا پیگیری نماییم. 

الحاق خانواده

در هر زمان پس از اخذ مجوز اقامت پرتغال، متقاضی اصلی می‌تواند برای اعضای خانواده زیر تحت قوانین الحاق خانواده درخواست مجوز اقامت کند: 

 • همسر یا شریک زندگی
 • کودکان زیر 18 سال، کودکان ناتوان وابسته یا کودکان وابسته بالای 18 سال، تا زمان ی که این افراد زیر 24 سال سن دارند ، ازدواج نکرده و به عنوان دانشجوی تمام وقت در پرتغال ثبت نام کرده اند.
 • والدین وابسته همسر یا شریک زندگی
 • خواهر و برادر زیر 18 سال از هر همسر یا شریک زندگی در صورتی که تحت نظارت آنها باشد.

نکته: اتحاد مجدد افراد زیر سن یا وابسته فرزند ناتوان تنها یکی از زوجین باید توسط والدین دیگر یا توسط نهادی رسمی که حضانت فرزند را توسط والدی ن متقاضی صادر کرده است، مجاز باشد. 

حداقل مدت اقامت در پرتغال یا همان شرط حضور چقدر است؟

 • بعد از صدور کارت اقامت اول (دو ساله) شما نباید بیشتر از 6 ماه بصورت پیوسته و یا 8 ماه بصورت ناپیوسته در خارج از پرتغال حضور داشته باشید. 

 • اقامت بعد از صدور کارت دوم اقامت(سه ساله) نیز به همین صورت بوده و شما نباید در عرض سه سال بیشتر از 6 ماه به صورت پیوسته و یا 8 ماه به صورت ناپیوسته در خارج از پرتغال حضور داشته باشید. 

روز به صورت پیوسته

روز به صورت ناپیوسته

مهاجرت به پرتغال

آیا راه‌های دیگری هم برای مهاجرت به پرتغال هست؟!

شرایط و امکانات هر فرد برای مهاجرت و زندگی در خارج از ایران متفاوت است که شما می‌توانید علاوه بر مطالعه مقالات سایت از مشاوران ما در See You in Portugal کمک بخواهید.