تماس با ما

351-919-841-025+

Porto - Portugal

info@seeyouinportugal.com

دفتر پرتغال

Rua de Guerra Junqueiro 417

4150-389

Porto – Portugal

دفتر تبریز

جاده تبریز به صوفیان، شهرک سرمایه‌گذاری خارجی، خیابان ایران، شرکت پارمیس مبل تبریز

تلفن: 90 – 66387 324 041

کدپستی: 1646 915 518

دفتر کرج

کرج، فلکه اول گوهردشت، برج نیکامال، طبقه 8 واحد 4

تلفن: 8 – 56957 342 026

تلفن: 56875 342 026

کدپستی: 2887 498 314

معیشت در پرتغال

حداقل حقوق

پرتغال برای نیروی کار مهاجر می تواند مقصدی مطلوب یا حتی ایده آل باشد. فردی که در پرتغال کار می‌کند، معمولا ماهانه حدود ۴،۸۶۰ یورو درآمد دارد. درآمدها از 705 یورو (حداقل دستمزد) تا ۲۱،۵۰۰ یورو (حداکثر دستمزد) متغیر است. اما این شرایط برای نیروی کار متخصص و تحصیلکرده به مراتب بهتر است. در واقع اگر تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده باشید برای شروع می توانید کاری با درآمد بسیار خوب پیدا کنید.

بنابراین برای کار و زندگی در پرتغال داشتن مدرک دانشگاهی و تحصیلات آکادمیک بسیار اهمیت دارد چرا که تفاوت میزان حقوق افراد تحصیلکرده و افراد فاقد مدرک دانشگاهی در این کشور بسیار بالاست. اگر مدرک دکترا داشته باشید که عملا نان شما در روغن است و درآمد افراد با مدرک دکتری ۲۳% بیشتر از درآمد سایرین در همان شغل است.

حداقل درآمد

حداقل درآمد و دستمزد در پرتغال 705 یورو در ماه است.

متوسط درآمد

متوسط درآمد و دستمزد در پرتغال 4860 یورو در ماه است.

حداکثر درآمد

درآمد شما در پرتغال می‌تواند تا 21600 یورو در ماه و بالاتر باشد.

see you in portugal - مهاجرت به پرتغال

در سال 2020 حداقل دستمزد ملی در کشور پرتغال 740.8 یورو در ماه و با در نظر گرفتن 12 پرداخت در سال، سالانه 8،890 یورو بود. بر این اساس اگر به رتبه بندی حداقل دستمزد ملی که نگاه کنیم، پرتغال رتبه بیستم را در این لیست به خود اختصاص داده است.
در این کشور پست ها و مشاغل مدیریتی و عملیاتی نیز بسیار مهم هستند. مشاغلی چون مدیریت گردشگری، مدیریت پزشکی، مشاور حقوقی، پست های صنفی و صنعتی و مدیریت خرید از جمله این مشاغل اند.
در چند سال اخیر جذب سرمایه گذاری خارجی یکی از اهداف پرتغال بوده و در همین راستا رژیم مالیاتی خاصی در این کشور وضع شده تا بر مبنای آن خارجیان واجد شرایط مجاز باشند به مدت 10 سال از پرداخت مالیات بر درآمد معاف شوند. از سوی دیگر خروج از رکود اقتصادی، صنایع در حال توسعه و تعداد فزاینده غول های تکنولوژی و شرکت هایی چندملیتی که منتج به نیاز روزافزون این کشور به نیروی کار متخصص و ماهر و بازار کار چندملیتی شده است.
از اهمیت تکنولوژی در این کشور صحبت شد. خبر خوب برای جوانان مستعد و خلاق اینجاست که اگر کمی جسارت و خلاقیت داشته باشید درهای پرتغال به روی شما باز است. می توانید مطمئن باشید که اگر ایده ای خلاقانه برای راه اندازی یک کسب و کار داشته باشید این کشور از شما حمایت می کند تا آن را به ثمر برسانید. در واقع بحث کارآفرینی و استارت آپ در پرتغال پیشینه ای تاریخی دارد و شاید بیش از همه به احساس خلآ بازار پرتغال در این زمینه بوده است به همین جهت کارآفرینان و ایده پردازان به آسانی می توانند این خلآ را با خلاقیت و ایده های خود پر کنند.
تمام این موارد نشان از این دارد که پرتغال می تواند انتخابی درست برای کسانی باشد که مهاجرت می کنند و نیروی کار متخصص و تحصیلکرده هستند.

آینده اقتصادی برای مهاجران

با توجه به کمبود نیروی متخصص در این کشور و نیاز به نیروی کارآمد در بخش‌های مختلف تولید و خدمات،می‌توان پرتغال را یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی دنیا نام برد.

معیشت در پرتغال

میانگین درآمد

همواره رفاه و کیفیت زندگی رابطه ای مستقیم با میزان درآمد دارد. در قسمت قبل از حداقل حقوق در کشور پرتغال گفتیم و متوجه شدیم که داشتن تحصیلات آکادمیک، مهارت و تخصص کمک می کند تا شغلی خوب با دستمزد بالا پیدا کنید.افراد با مدرک دیپلم به طور متوسط ۱۷% بیشتر از همسالان خود که مدرک زیردیپلم  دارند، درآمد کسب می‌کنند. درآمد کارمندان با مدرک لیسانس ۲۴% بیشتر از درآمد کارمندان دیپلم است. افراد حرفه‌ای با مدرک فوق لیسانس ۲۹% بیشتر از افراد دارای مدرک لیسانس درآمد دارند. در نهایت نیز درآمد افراد با مدرک دکتری ۲۳% بیشتر از درآمد سایرین در همان شغل است.

البته جنسیت هم تا حدی در میزان درآمد تاثیر دارد و مردان در پرتغال ۶% بیشتر از کارمندان زن درآمد دارند.

بر اساس آمار جالب است بدانید که درآمد کارمندان بخش عمومی در پرتغال ۶% بیشتر از کارمندان بخش خصوصی است.
از آنجا که مشاغل به دودسته با حقوق ثابت و حقوق ساعتی تقسیم می شوند، باید بدانید که متوسط درآمد ساعتی (پرداخت برای هر ساعت) در پرتغال ۲۸ یورو است. به این معنی که یک فرد متوسط در پرتغال تقریبا می‌تواند برای هر ساعت کار خود ۲۸ یورو دریافت کند. در اینجا یک تفاوت عمده میان کارمندان با حقوق ثابت و کارمندان ساعتی وجود دارد که مشمولیت اضافه کاری است. کارمندان با حقوق ثابت برخلاف کارمندان ساعتی معمولا از اضافه کاری معاف هستند.

see you in portugal - مهاجرت به پرتغال

تفاوت دستمزد در شهر لیسبون

در این میان شرایط درآمد و میزان حقوق در شهر لیسبون کمی متفاوت با سایر شهرهای پرتغال است؛ در واقع متوسط حقوق و دستمزد در پایتخت کمی بیشتر از سایر نقاط کشور است. متوسط درآمد در شهرهای لیسبون و پورتو به ترتیب 4,990 و 4,580 می باشد.