تحصیل در پرتغال

معرفی هشت دانشگاه برتر پرتغال

تقریباً در هر جایی از جهان می توانید دنبال بهترین و معتبرترین دانشگاه ها بگردید اما از پرتغال غافل نشوید. این کشور دانشگاه هایی دارد که در سطح جهانی رتبه برتر را دارند و می توانند جایگاه شایسته ای برای ادامه تحصیل شما باشند.
کالج ها و دانشکده های مختلف پرتغال در جوامع دانشگاهی و آموزشی جهان از احترام و اعتبار بالایی برخوردارند و از قضا برای دانشجویان پرتلاش و ماجراجو برنامه های فوق العاده ای در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در نظر گرفته اند. پس اگر دوست دارید در دانشگاهی مطلوب درس بخوانید سعی کنید گوی سبقت را از رقیبان خود بربایید.

تحصیل در پرتغال

دانشگاه لیسبون

دانشگاه لیسبون یکی از برترین و بزرگ ترین دانشگاه های پرتغال است. این دانشگاه در سال 1911 تاسیس شد و در حال حاضر 44 هزار دانشجو دارد. واقعیت این است که دانشگاه لیسبون نقش مهمی را در خلق دانش و خلاقیت، در رونق بخشی اقتصاد و آموزش رهبران قرن بیست و یک ایفا می کند. تنوع مهارت ها یکی از مهم ترین مزیت های رقابتی این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه های پرتغال و جهان است. در سال 2017، دانشگاه لیسبون به عنوان بزرگترین و پیشروترین دانشگاه پرتغال شناخته شده و در رتبه 401-500 جهانی قرار گرفته است. اما در رتبه بندی دانشگاهی جهان QS سال 2018، دانشگاه لیسبون در رده 305 ام دنیا قرار گرفت.
دانشگاه لیسبون دانشکده های متعددی دارد از جمله دانشکده معماری، کشاورزی، جغرافیا، علوم انسانی، روانشناسی، اقتصاد و مدیریت و … .
پذیرش در دانشگاه لیسبون بر مبنای صلاحیت ها وسوابق دانشگاهی می باشد و دانشجویان بین المللی که تابعیت پرتغالی یا اروپایی ندارند و قصد درخواست ویزای تحصیلی پرتغال در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس را دارند، می بایست برای آزمون پذیرش خاص دانشجویان بین المللی ثبت نام کنند.

تحصیل در پرتغال

دانشگاه پورتو

دانشگاه پورتو نیز در سال 1911 تاسیس شده و موسسه آموزش عالی و تحقیقات علمی بسیار سطح بالا و درجه اول در پرتغال است که بر طبق سیستم های رده بندی معتبر بین المللی، در میان 200 دانشگاه برتر اروپا جای دارد. دانشگاه پورتو دارای برخی از پیشرفته ترین مراکز تحقیق و توسعه پرتغال است و قریب به 30 هزار دانشجو دارد. این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه ها از نظر QS رتبه سیصد و پنجاه و سه را در ابتدای سال دو هزار و بیست میلادی به خود اختصاص داده است.

باید گفت سطح علمی اساتید و هیأت علمی دانشگاه پورتو بسیار بالا و حتی استثنائی است. این دانشگاه در بخش تحقیقات علمی و ملی پرتغال نیز مرکزی بسیار شناخته شده و پیشرفته در سطح جهانی است.
در این دانشگاه دانشکده های متعددی وجود دارد و رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، زیست شناسی، مهندسی الکترونیک، مهندسی عمران، اقتصاد، علوم تربیتی، علوم کامپیوتر، معماری، پزشکی، مطالعات محیطی، طراحی، داروشناسی، کشاورزی و … برای مقاطع مختلف در آن ارائه می شوند.
در این میان داروسازی در این دانشگاه نیز طرفداران به خصوصی برای خود دارد. دانشکده داروساز دانشگاه پورتو با نام مختصر FFUP شناخته می شود.

see you in portugal - مهاجرت به پرتغال

این دانشکده را می توان قدیمی ترین مدرسه داروسازی کشور پرتغال نامید. FFUP پیشگام در آموزش علوم دارویی در این کشور است و علاوه بر دوره های کارشناسی، دوره های کارشناسی ارشد و دکتری و کارشناسی ارشد یکپارچه را در گرایش های مختلف ارائه می دهد. یکی دیگر از خصوصیات اساسی این دانشکده، تمرکز بر پژوهش و همکاری نزدیک آن با موسسات مختلف ملی و بین المللی می باشد. تحصیل در این دانشکده بر مبنای مدل تحصیلی اتجادیه اروپا یعنی شرایط بولنیا است. به همین دلیل تحصیل در مقطع لیسانس سه ساله، کارشناسی ارشد دو ساله و دکترا بین سه تا چهار سال است.
برنامه تحصیلی در مقطع دکتری نیز در رشته های علوم دارویی، ایمنی و بهداشت، فارماکولوژی آزمایشگاهی و بالینی و سم شناسی و … ارائه می شود. هدف این دانشگاه در رشته داروسازی، توجه به کیفیت تدریس و همچنین سازگاری با خواسته ها و نیاز های بازار کار است. این دانشکده دارای تبادلات آموزشی قوی همراه با دیدگاه های علمی و فنی با موسسات ملی و بین المللی است.

see you in portugal - مهاجرت به پرتغال
تحصیل در پرتغال

دانشگاه نیو لیسبون

دانشگاه نیولیسبون که سال ۱۹۷۳ تاسیس شده است شهرت زیادی در توجه به مطالعات و تحقیقات دوره‌های کارشناسی ارشد دارد. بنابراین چه جایی بهتر از این دانشگاه اگر که می خواهید یک دوره فوق لیسانس بینظیر را بگذرانید.
برای دانشجویان پزشکی هم خبری خوب داریم؛ اگر می‌خواهید در پیدا کردن شغل در بازار رقابتی حمایت شوید، این دانشگاه بهترین گزینه برای شماست، چراکه این دانشگاه در سطح ملی و بین‌المللی بسیار شناخته شده است و می تواند موقعیت های بسیار خوبی را برای شما رقم بزند.

تحصیل در پرتغال

دانشگاه آویرو

دانشگاه آویرو یکی از مدرن ترین دانشگاه‌های پرتغال است که در سال ۱۹۷۳ تاسیس شد و در مدت کوتاهی توانست به یکی از فعال‌ترین و خلاق‌ترین موسسات آموزشی این کشور تبدیل شورد چرا که همواره توجه خاصی به فعالیت های تحقیقاتی داشته و دارد. جالب است بدانید که پانزده تحقیق از هجده تحقیق انجام شده در دانشگاه آویرو توسط پنل‌های بین‌المللی و بنیاد ملی علوم پرتغال به عنوان نمونه‌های عالی انتخاب شده‌اند.

see you in portugal - مهاجرت به پرتغال
تحصیل در پرتغال

دانشگاه کویمبرا

این دانشگاه به عنوان مرکزی دولتی در شهر کویمبرای پرتغال، مشغول به فعالیت علمی می باشد. این دانشگاه، یکی از بهترین دانشگاه های پرتغال و همچنین تمام اروپاست که نقش عمده ای در تولید علم ایفا می کند. این دانشگاه در سازمان یونسکو به عنوان اثری فرهنگی نیز در سال ۲۰۱۳ به ثبت رسیده است. دانشگاه کویمبرا دارای دانشکده های داروسازی، پزشکی، روانشناسی، حقوق، علوم انسانی، علوم ورزشی، اقتصاد، علوم آموزشی و نهایتا دانشکده ی علوم و فناوری می باشد.

تحصیل در پرتغال

دانشگاه کاتولیک پرتغال

دانشگاه کاتولیک پرتغال، در واقع یک موسسه خصوصی است که در سال ۱۹۶۷ تاسیس شده است. این دانشگاه در ابتدا به عنوان دانشکده فلسفه در براگا افتتاح شد و امروزه دفتر مرکزی آن در شهر لیسبون قرار دارد.
به تدریج این دانشگاه با کیفیت بالای آموزش، حوزه گسترده تحقیقات و قابلیت خود در ایجاد جلسات مباحثه، به سرعت رشد کرد. جلسات مباحثه این دانشگاه از گذشته بسیار معروف است و در تقئیت نگاه و تفکر انتقادی دانشجویان نقش به سزایی داشته است نگاهی که سبب می شود تا دانش آموختگان این دانشگاه نگاه عمیق تر و دقیق تری به واقعیت داشته باشند.
مرکز تحقیقات، یکی از مهم ترین مزایای این موسسه اس که بودجه پروژه‌های آن از سوی موسسات و انجمن‌های بین‌المللی، دولت پرتغال، اتحادیه اروپا و تعداد زیادی از انجمن‌های دیگر تامین می‌شود. فیدبک عالی افراد خارجی نشان از موفقیت و کیفیت نتایج تحقیقات این دانشگاه دارد.
می توان گفت نیمی از دانشجویان این دانشگاه بین المللی هستند و 40 درصد از اعضای هیأت علمی آن متشکل از اساتید خارجی است.

see you in portugal - مهاجرت به پرتغال
تحصیل در پرتغال

دانشگاه الگارو

از دیگر دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در پرتغال می‌توان به دانشگاه الگارو اشاره کرد. این دانشگاه در بخش جنوبی پرتغال واقع شده و دارای چشم‌اندازهای جذاب و تماشایی از اقیانوس اطلس است. تحصیل در دانشگاه الگارو به‌عنوان مقصدی رویایی و ایده‌آل محسوب می‌شود. دانشگاه الگارو در سال ۱۹۷۹ میلادی تاسیس شده و دارای موسسات علمی و پژوهشی است. هم اکنون حدود ۱۰ هزار دانشجو در دانشگاه الگارو به تحصیل مشغول هستند و بسیاری از آن‌ها از کشورهای بین‌المللی پذیرش این دانشگاه را دریافت کرده‌اند.
دانشگاه الگارو دارای ۳ دانشکده و ۵ دپارتمان و مدرسه است که در این میان می‌توان به دانشکده‌های زیست فناوری، اقتصاد، علوم و تکنولوژی اشاره کرد. این دانشکده‌ها طرفداران بسیاری را در کشورهای مختلف دارند و این موضوع سبب شده دانشگاه الگارو هرساله متقاضیان بسیاری را از کشورهای جهان پذیرش کنند.

+

نفر دانشجو

+

نفر دانشجوی خارجی

+

رشته دانشگاهی

+

پورو بورسیه دانشگاهی