مهاجرت به پرتغال

ویزای D2 پرتغال چیست؟

ویزای پرتغال D2 به کارآفرینان، فریلنسرها و ارائه دهندگان خدمات مستقل اجازه اقامت در پرتغال را می دهد. دولت پرتغال این ویزا را به منظور جذب منابع خارجی و سرمایه گذاری برای رشد اقتصاد پرتغال آغاز کرد. این ویزا فقط برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس اعطا می شود که مایل به راه اندازی کسب و کار یا نقل مکان تجارت فعلی خود به پرتغال هستند. شما همچنین می توانید در یک کسب و کار موجود در پرتغال سرمایه گذاری کنید. ویزای D2 پرتغال کمتر از ویزای D7 و گلدن ویزا شناخته شده است، اما می تواند یک مسیر مناسب برای اقامت دائم و شهروندی برای کسانی باشد که به دنبال کار و زندگی در پرتغال و اتحادیه اروپا هستند.

see you in portugal - مهاجرت به پرتغال
انواع شرکت در پرتغال

شرکت های عمومی ( Sosiedad anonima-SA)

متقاضیان برای ثبت رسانه و یا شرکت بزرگ می توانند شرکت های عمومی را انتخاب نمایند. قوانین و ساختار شرکت های عمومی به این صورت است که شرکت های دولتی در پرتغال حداقل باید سرمایه اولیه 50 هزار یورو داشته و حداقل ۵ سهامدار باید در این نوع شرکت حضور داشته باشند. فردی که شرکت عمومی را ثبت و تاسیس کرده ملزم به ایفای تعهدات شرکت می باشد. 

انواع شرکت در پرتغال

شرکت با مشارکت محدود

این نوع شرکت با وجود دو شریک به ثبت می رسد. که برای ایجاد این شرکت به سرمایه خاصی نیاز نمی باشد. در این نوع شرکت یکی از شرکای شرکت مسئولیت تمام وکمال تعهدات شرکت دارد (sosios coman tarias) و شریک دوم مسئولیت محدودی در مورد تعهدات شرک دارد (sosios coman di tados).

انواع شرکت در پرتغال

شرکت خصوصی محدود ( LDA-SOSIDADE )

متداول ترین نوع شرکت در پرتغال، شرکت خصوصی محدود ( شرکت با مسئولیت محدود ) می باشد. این نوع شرکت توسط متقاضیان جهت ایجاد کسب و کار در پرتغال انتخاب می شوند. مطابق قانون دولت پرتغال شرکت خصوصی محدود، باید حداقل دو سهامدار داشته باشد که ملیت، تابعیت یا اقامت این سهامداران در نظرگرفته نمی شود. ثبت شرکت با مسئولیت محدود با حداقل سرمایه از 5هزار یورو آغاز می شود. این سرمایه به سهام تقسیم شده و کمترین مقدار برای هر سهم است. همچنین مشارکت می تواند به صورت نقدی و یا غیر نقدی باشد. دارایی باید توسط حسابرس مورد بررسی قرار گرفته و پس از آن به طور کامل مالیات پرداخت شود.

انواع شرکت در پرتغال

همکاری عمومی ( SNG collective-sociedade )

از دیگر انواع ثبت شرکت در پرتغال می توان به شرکت تضامنی اشاره کرد، که نیاز به حداقل دو شریک دارد و سرمایه خاص و حداقلی برای آن تعریف نشده است. در شرکت تضامنی بر خلاف شرکت با مسئولیت محدود، تمام اعضاء به طور کامل و جامع و برابر مسئول تعهدات شرکت هستند و همه آنها قادر به تصمیم گیری از جانب شرکت و مدیریت شرکت می باشد.
see you in portugal - مهاجرت به پرتغال
see you in portugal - مهاجرت به پرتغال
انواع شرکت در پرتغال

افتتاح شعبه شرکت در پرتغال

افتتاح شعبه یک پروسه ساده می باشد و در چند روز انجام شود . سرمایه مورد نیاز برای ثبت شعبه شرکت خارجی در پرتغال باید از شعبه مادر و شرکت های خارجی باشد و تمام ویژگی های شرکت اصلی باید در شعبه شرکت اعمال گردد و تصمیمات مهم شرکت تابع به خصوص دستیابی به دارایی و سهام مربوط باید با تایید از شرکت مادر دریافت شود.

افتتاح شعبه یک شرکت در پرتغال یکی از مهمترین روش‌های اخذ اقامت دائم در این کشور و همچنین گسترش روابط اقتصادی و بین‌المللی با شرکت‌های مطرح دنیا می‌باشد.

توجه داشته باشید که با توجه به قرت بسیار زیاد پاسپورت پرتغال شما تقریبا محدودیتی در سفر به کشورهای مختلف ندارید و به 187 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا می‌توانید سفر کنید.

مهاجرت به پرتغال

چرا باید در پرتغال شرکت ثبت کنیم؟

پرتغال از سال 2014 میلادی (بعد از اتمام رکود اقتصاد جهانی) به بعد هر سال دارای تراز مالی مثبت بوده که این امر نشان دهنده رشد اقتصادی مثبت این کشور است. پرتغال از لحاظ شاخص راه اندازی کسب و کار در دنیا رتبه 30 را داشته که خود عامل مهمی برای علاقمندی سرمایه گذاران خارجی برای ورود به این کشور است.

دسترسی راحت به بازار کشورهای اروپایی و امکان سفر بدون محدودیت به کشورهای حوزه شنگن تنها یکی از مزایای بزرگ ثبت شرکت در پرتغال است.

مهمترین مزایای ثبت شرکت در پرتغال بدین شرح است:

 1. برخورداری از شخصیت حقوقی و امکان برند سازی در یک کشور اروپایی
 2. امکان افتتاح حساب بانکی به صورت فردی و شرکتی را دارید.
 3. می توانید مالک کل سهام شرکت باشید بدون اینکه نیاز به شریک بومی و یا خارجی داشته باشید.
 4. می توانید به تمامی کشورهای حوزه شنگن بدون محدودیت مسافرت کنید.
 5. می توایند با تمام کشورهای اروپایی و کشورهای طرف قرارداد تجاری با اروپا مبادلات مالی و شرکتی داشته باشید.
 6. بعد از 5 سال اقامت در پرتغال می توانید گذرنامه پرتغال را دریافت کرده و شهروند پرتغال شوید.
 7. بعد از کسب شهروندی می‌توانید به 187 کشور دنیا بدون ویزا و یا با ویزای فرودگاهی سفر کنید.
 8. مالیات بر درآمد نیز در پرتغال معمولی و معقول است.
 9. تجارت شما بر پایه مقررات گمرکی و تجاری اتحادیه اروپا خواهد بود.
 10. امکان الحاق خانواده پس از ورود به پرتغال را دارید.
 11. امکان استفاده از معافیت‌های مالیاتی برای کارآفرین‌های خارجی را دارید.
 12. امکان ارتباط و کارکردن بدون مشکل با سایت‌های معتبر فریلنسری و همچنین کمپانی‌های بین‌المللی را دارید.
see you in portugal - مهاجرت به پرتغال
مهاجرت به پرتغال

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در پرتغال:

راه‌های مهاجرت به پرتغال

طرح تجاری (Business Plan )

موضوع مهم و اساسی در کار آفرینی و ثبت شرکت طرح تجاری می باشد که ارایه آن برای ثبت شرکت و ایجاد بیزینس الزامی است و باید قالب و چهارچوب آن توسط متقاضی ارایه شود. چنانچه فرد مهارت و تخصص خاصی داشته باشد می تواند طرح تجاری خود را در زمینه فعالیت خود تعریف نمیاید و یا طرح تجاری خود را در حوزه فعالیت جدیدی همراه با نوآوری به اداره کار پرتغال ارایه دهد.
کارآفرینی در پرتغال

شرایط ویزای D2 پرتغال

اگر کارآفرین، فریلنسر یا ارائه دهنده خدمات مستقل هستید که به دنبال اقامت در پرتغال هستید، ممکن است واجد شرایط ویزای D2 پرتغال باشید. شما باید نشان دهید که یا شرکتی راه اندازی کرده اید که در قلمرو پرتغال فعالیت می کند یا منابع مالی در پرتغال دارید که نشان می دهد می توانید یک شرکت در پرتغال راه اندازی کنید.

همچنین می توانید این منابع مالی را از طریق گواهی وام از یک بانک پرتغالی دریافت کنید. مبلغ رسمی برای حداقل سرمایه‌گذاری وجود ندارد اما پیشنهاد ما 5000 یورو است.

همچنین باید نشان دهید که تمکن مالی لازم برای زندگی در پرتغال را دارید. برای خودتان به عنوان متقاضی اصلی، باید 100% حداقل حقوق که 8460 یورو در سال است را داشته باشید. برای همسر باید 50 درصد به این اضافه کنید (4230 یورو) و برای فرزند وابسته باید 30 درصد به این اضافه کنید (2538 یورو).

بنابراین، برای یک زوج با یک فرزند، برای واجد شرایط بودن برای ویزای D2، به حدود 15300 یورو در سال نیاز دارید.

متقاضیان همچنین باید یک طرح کسب و کار قوی تهیه کنند که از نظر تأثیر اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بررسی شود. این طرح باید ثابت کند که کسب و کار شما رونق خواهد گرفت و منجر به رشد اقتصادی می شود.

see you in portugal - مهاجرت به پرتغال
نکات مهم ثبت شرکت در پرتغال

سایر الزامات ثبت شرکت در پرتغال به شرح زیر است:

سهامداران سابقه کیفری نداشته باشند.مقیم کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشور سوئیس نباشند.به سرمایه گذاری در کشور پرتغال علاقه داشته باشند.در کشورهای حوزه شینگن اقامت منظم نداشته باشند.تسویه حساب مالیاتی در کشور مبدا را انجام داده باشند.میانگین موجودی حساب بانکی در طی یک سال گذشته نباید کمتر از 5,120 یورو باشد.طرح استارت آپ بر روی تکنولوژی متمرکز باشد.با طرح استارت آپ امکان ایجاد شغل برای افرادی خارج از اعضا ایجاد کنند.طرح استارت آپی که ارائه شده است باید توانایی ایجاد گردش مالی در حدود 325,000 یورو در سال را داشته باشد.افراد باید این قابلیت را داشته باشند که در صورت ایجاد تغییر در پروژه، همچنان ظرفیت تاسیس شرکت را نشان دهند.

در نهایت، متقاضیان باید در درخواست خود توضیح دهند که چرا پرتغال را به عنوان محل کسب و کار خود انتخاب کرده اند.

به جای اینکه فقط بر هزینه زندگی و آب و هوا تمرکز کنید، اساساً چرا کشور برای شما مثبت است، همچنین بر نحوه تأثیر شرکت شما بر پرتغال و برآوردن نیازهای جمعیت تمرکز کنید. ممکن است چندین شغل در پرتغال ایجاد کنید یا مشکل خاصی را حل کنید که هنوز در این کشور به آن پرداخته نشده است.

راه‌های مهاجرت به پرتغال

سایر روش‌های مهاجرت به پرتغال

ویزای استارتاپ روشی آسان برای مهاجرت به پرتغال است، اما آیا با سایر روش‌های مهاجرت به پرتغال آشنا هستید؟