اگر قصد خرید ملک برای زندگی و یا سرمایه‌گذاری آینده‌‍نگرانه در یک کشور زیبا و آرتم هستید، پیشنهاد ما به شما خرید ملک در کشور پرتغال است.

کاوش بیشتر
خرید ملک در پرتغال - سرمایه گذاری در پرتغال

اگر هر نوع درآمد غیر فعال دارید که برای انجام آن نیاز به حضور در مکان یا دفتری خاصی نیست، ویزای تمکن مالی (D7) ایده‌آل برای مهاجرت شما به پرتغال است.

کاوش بیشتر
ویزای تمکن مالی پرتغال D7
شبکه‌های اجتماعی

ما را دنبال کنید.

رشد مهاجرت به پرتغال

رشد مهاجرت به پرتغال

رشد مهاجرت به پرتغال در سال‌های اخیر یکی از موضوعات داغ در بحث‌های انتخاباتی بوده است و با وجود افزایش جمعیت مهاجران در پرتغال، دید عمومی دولت و مردم پرتغال نسبت به مهاجران مثبت است. 

رشد مهاجرت به پرتغال را می‌توان در آمارهای AIMA به وضوح دید. سال گذشته بیش از یک میلیون خارجی در پرتغال زندگی می کردند. این یک رکورد است که نشان دهنده رشد 130 درصدی نسبت به سال 2022 است. داده ها نشان می دهد که در یک دوره حدود 5 ساله ، تعداد مهاجران در کشور پرتغال عملا دو برابر شده است.  بر اساس داده های موقتی که توسط آژانس ادغام، مهاجرت و پناهندگی (AIMA)  گزارش شده است، در مقایسه با سال گذشته، 392 هزار نفر دیگر اقامت کشور پرتغال را دریافت کرده اند.

از دهه 1980، پرتغال یکی از کشورهایی بود که بسیاری از خارجی ها برای شروع مجدد زندگی خود انتخاب کردند. در پایان آن دهه، تعداد مهاجران حدود 100 هزار نفر بود. در پایان قرن گذشته، در سال 1998، تعداد مهاجران از 180 هزار نفر فراتر نمی رفت.

سی سال بعد، سناریو در پرتغال کاملاً متفاوت است. سال گذشته، جمعیت خارجی ساکن در پرتغال به رقم بی سابقه ای رسید و بیش از یک میلیون نفر در این کشور زندگی می کردند.
در پایان دهه گذشته، یعنی در سال 2018، تعداد مهاجرین کمتر از 480 هزار نفر بودند و در سال 2022 تعداد آنها به 800 هزار رسید و اکنون بیش از یک میلیون نفر هستند.

 

مهاجران سرمایه‌گذار

رشد مهاجرت به پرتغال، نعمتی برای اقتصاد پرتغال:

ورود مهاجران به کشور پرتغال تأثیر شدیدی بر درآمد دولت پرتغال داشته است. در سال 2022، 800 هزار مهاجر بیش از یک میلیارد یورو به تأمین اجتماعی و اقتصاد پرتغال کمک کردند. 

همچنین مهاجران حدودا از 257 میلیون یورو مزایای اجتماعی بهره مند شدند، که نشان می‌دهد تراز مثبت مالی مهاجران به 1600 میلیون یورو رسیده است. اصولا مهاجران در پرتغال به جای اینکه سرباری برای دولت باشند به رشد اقتصادی این کشور کمک کرده‌اند.