اگر قصد خرید ملک برای زندگی و یا سرمایه‌گذاری آینده‌‍نگرانه در یک کشور زیبا و آرتم هستید، پیشنهاد ما به شما خرید ملک در کشور پرتغال است.

کاوش بیشتر
خرید ملک در پرتغال - سرمایه گذاری در پرتغال

اگر هر نوع درآمد غیر فعال دارید که برای انجام آن نیاز به حضور در مکان یا دفتری خاصی نیست، ویزای تمکن مالی (D7) ایده‌آل برای مهاجرت شما به پرتغال است.

کاوش بیشتر
ویزای تمکن مالی پرتغال D7
شبکه‌های اجتماعی

ما را دنبال کنید.

دیجیتال نومد ویزا پرتغال

ویزای Nomad Digital پرتغال

عمر ویزای طلایی سر آمده، افراد علاقهمند به دریافت اقامت از طریق خرید ملک حالا باید در مناطق خودمختار آزور و مادیرا یا در قلمروهای داخلی، لیسبون، پورتو، آلگاروه و دیگر مناطق خارج از محدوده ملک خریداری کنند. حالا دیگر بهترین مسیر برای مهاجرت به پرتغال، برنامه‌ی جدید Digital Nomad Visa یا همان (DNV) است.

پس از تحمیل الزامات سختگیرانه‌تر برای برنامه محبوب ویزای طلایی، آقای آنتونیو کاستا، نخستوزیر پرتغال، پایان این روش دریافت ویزا را اعلام کرد. دیگر بهترین مسیر برای مهاجرت به پرتغال، برنامه‌ی جدید Digital Nomad Visa است.

پس از کشورهایی مانند مالت، قبرس و بلغارستان، ممکن است پرتغال هم برنامه ویزای طلایی خود را لغو کند. اگرچه هنوز هیچ بیانیه رسمی صادر نشده اما آقای کاستا اخیراً گفتهاند که دولت درحال ارزیابی مجدد برنامهها از جمله ویزای طلایی است، برنامهای برای اعطای ویزای اقامت سریع برای اتباع کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا که از طریق خرید ملک، سرمایهگذاری تجاری یا ایجاد فرصتهای شغلی، سرمایهگذاری قابل توجهی را در پرتغال انجام دادند.

طبق سخنان نخست وزیر پرتغال «اخیراً برنامه‌هایی ارزیابی مجدد شدند که یکی از آنها، برنامه ویزای طلایی است که دیگر عملکرد موردانتظار خود را انجام داده و ادامه آن توجیهی ندارد.»

لازم به یادآوری است که دولت پرتغال اخیراً امکان دریافت ویزای طلایی با صندوق سرمایهگذاری را از 350 هزار یورو به 500 هزار یورو افزایش داده و افزایش انتقال سرمایه نیز از 1 میلیون یورو به 1.5 میلیون یورو نیز گزینه‌های خرید ملک را محدود کرده و شرایط سختگیرانهتری برای دریافت ویزای طلایی اعمال شده است.

طبق قانون جدید، خرید املاک و مستغلات در لیسبون، پورتو، آلگاروه و مناطق اطراف ساحل دیگر واجد شرایط دریافت ویزای طلایی نیست. افراد علاقهمند به دریافت اقامت از طریق خرید ملک حالا باید ملک در مناطق خودمختار آزور و مادیرا یا در قلمروهای داخلی خریداری کنند.

برنامه ویزای طلایی پرتغال که از سال 2012 راهاندازی شد، بیش از 6.5 میلیارد یورو سرمایهگذاری خارجی را عمدتا از کشورهایی مانند چین، برزیل، آفریقای جنوبی و آمریکا جذب کرد و افراد ثروتمند، درصد زیادی از سرمایهگذاری خود را برای خرید املاک و مستغلات استفاده کردند. بر اساس گزارش مرکز خدمات مهاجرت و مرز پرتغال یا به اختصار (SEF) در ماه جولای امسال، سرمایه گذاریها از طریق برنامه ویزای طلایی پرتغال به بیش از 78 میلیون یورو افزایش یافت که بیش از دو برابر 36 میلیون یورو ثبت شده در ماه جولای سال 2021 بود.

لغو برنامهی ویزای طلایی را میتوان یکی از واکنشها به تلاش اتحادیه اروپا برای کاهش و اعمال مقررات برای دریافت خدمات ویزا و شهروندی چند میلیارد یورویی تلقی کرد که اتحادیه اروپا مدتهاست که این امر را یک تهدید امنیتی میداند. کمیسیون آزادیهای مرکزی پارلمان اروپا در ماه مارس سال جاری این طرحها را «از نظر اخلاقی، قانونی و اقتصادی» قابل اعتراض خواند.
بهنظر میرسد با شروع برنامهی ویزای کوچگردی دیجیتال از 30 اکتبر 2022، برنامه ویزای طلایی به پایان برسد.

دولت پرتغال از این تاریخ درخواستهای افراد برای دریافت ویزای کوچگردی دیجیتال یا به اختصار DNV را میپذیرد که به آنها اجازه زندگی و کار در کشور پرتغال را میدهد. این ویزای جدید که به طور رسمی «ویزای اقامت برای انجام فعالیتهای حرفهای ارائه شده از راه دور و خارج از قلمرو ملی» نامیده میشود، جایگزینی برای ویزای “D7” موجود است که روش دریافت اقامت محبوبی است که عمدتاً بازنشستگان و افراد دارای درآمد غیرفعال از آن استفاده میکنند.

برنامه DNV پرتغال به دو بخش تقسیم میشود:

  • اقامت کوتاه‌مدت: برای کارگران از راه دور که به دنبال اقامت موقت و تا یک سال در پرتغال هستند.
  • دریافت اقامت: برای کوچگردان دیجیتال که به دنبال تضمین ویزای اقامت در پرتغال هستند که بتوان تا پنج سال آن را تمدید کرد.