اگر قصد خرید ملک برای زندگی و یا سرمایه‌گذاری آینده‌‍نگرانه در یک کشور زیبا و آرتم هستید، پیشنهاد ما به شما خرید ملک در کشور پرتغال است.

کاوش بیشتر
خرید ملک در پرتغال - سرمایه گذاری در پرتغال

اگر هر نوع درآمد غیر فعال دارید که برای انجام آن نیاز به حضور در مکان یا دفتری خاصی نیست، ویزای تمکن مالی (D7) ایده‌آل برای مهاجرت شما به پرتغال است.

کاوش بیشتر
ویزای تمکن مالی پرتغال D7
شبکه‌های اجتماعی

ما را دنبال کنید.

کارت سفید در فوتبال

کارت سفید در فوتبال پرتغال

کارت قرمز و زرد رو در فوتبال شنیده بودیم. اما کارت سفید؟ این دیگه از کجا پیداش شد؟!

روز شنبه 21 ژانویه سال 2023 یک روز تاریخی در فوتبال پرتغال و دنیا بود. در این روز برای اولین بار در تاریخ داور یک مسابقه فوتبال از کارت سفید استفاده کرد.

در مسابقه فوتبال زنان مابین دو تیم قدرتمند بنفیکا و اسپورتینگ وقتی یکی از تماشاچیان از حال رفت، تیم‌های پزشکی هر دو تیم برای کمک بر بالین این تماشاچی حاضر شده و به مداوای او پرداختند. به همین خاطر و برای قدردانی از این تیم‌ها داور دست به جیب شد.!
بله داور دست به جیب شد و اینبار نه برای تنبیه دو تیم بلکه برای تشویق از جیب خود کارت سفید بیرون آورد. این منظره برای اولین بار در دنیا در پرتغال اتفاق افتاد و با تشویق زیاد 15 هزار تماشاچی این دو تیم مواجه شد.

هنوز معلوم نیست استفاده از کارت سفید چقدر در دنیا مرسوم شود اما استارت آن در این مسابقه زده شده است و فوتبال دوستان امیدوارند در کنار تنبیه‌های شخصی مانند کارت زرد و قرمز و تیمی مانند جریمه‌ها و محرومیت‌های مختلف که فدراسیون‌ها اعمال می‌کنند از این تشویق‌ها استفاده شود.

در سال 1971 بعد از استفاده از کارت‌های زرد و قرمز میزان خطاها در ورزش فوتبال بسیار کاهش یافت کارشناسان و فوتبال دوستان امیدوارند با این استفاده کارت سفید بازی جوانمردانه هم بیشتر شود.