تماس با ما

+1-800-456-478-23

Lisbon - portugal

info@seeyouinportugal.com

مهاجرت به پرتغال

ویزای D7 یا همان تمکن مالی

خودحمایتی پرتغال یا ویزای D7 همان مهاجرت از طریق تمکن مالی است. اگر شما بازنشسته هستید و درآمد کافی یا حقوق بازنشستگی حداقل 700 یورو در ماه دارید، می توانید برای اخذ ویزای D7 اقدام کنید. البته افراد دیگر نیز می توانند از طریق تمکن مالی این نوع ویزا را دریافت نمایند، چرا که اساس این ویزا درآمد کافی فرد بوده و نیاز به کار در پرتغال یا حتی ایران ندارند. این ویزا نیز مانند سایر ویزاهای اقامتی، قابل تمدید بوده و پس از ۵ سال شما می توانید برای دریافت پاسپورت اروپایی تان اقدام کنید. خلاصه اینکه این ویزا به مهاجران اجازه می‌دهد که برای اقامت در کشور پرتغال از طریق بازنشستگی یا اثبات تمکن مالی خود اقدام کنند.

به رغم یک سری موارد مشترک، شرایط اخذ ویزای D7 بازنشستگی و تمکن مالی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. به عنوان مثال، فردی که سابقه ویزای شینگن طولانی مدت دارد، نیازی به افتتاح حساب بانکی در پرتغال یا تهیه برخی از مدارک ندارد زیرا این سابقه نشان از رفت و آمد مداوم فرد دارد. درواقع این فرد با داشتن سابقه ویزای شینگن می تواند حضور خود در پرتغال را اثبات کند و اگر ویزای خود را از سفارت پرتغال گرفته باشد، شرایط برایش راحت تر شود.
برای اخذ اقامت خودحمایتی پرتغال، افتتاح حساب و نشان دادن موجودی لازم جهت پوشش هزینه های لازم برای حداقل یکسال اقامت یکی از شروط اولیه است. این مورد نیز با توجه به سایر اسناد مالی شخص، مثل اسناد مربوط به سهام، اجاره و غیره متغیر است.
برای شما که می خواهید به همراه خانواده این ویزا را بگیرید شرایط بدین شکل است که باید ثابت کنید که موجودی حسابتان می تواند هزینه سایر اعضای خانواده تان را پوشش دهد. یکی از راه حل های این مورد این است که موجودی حساب خود را براساس تعداد اعضاء همراهان خود افزایش دهید و برای آنها نیز کارت رزیدنسی دریافت کنید. کارت رزیدنسی اعضای خانواده همانند کارت نفر اصلی است.
مهاجرت از طریق تمکن مالی گاهی با عنوان طرح خودحمایتی مطرح می شود. افرادی هستند که سرمایه مکفی دارن و به دلایل گوناگون تمایلی به مهاجرت از طریق کار و تحصیل نداشته و قصد ندارند از ابتدا نیز سرمایه خود را به کشور مقصد منتقل کنند. این گونه افراد در واقع به دنبال روشی هستندکه از یک سو مانند اقامت توریستی موقتی نبوده و از سوی دیگر نیازی به پرداخت هزینه های بالا مانند روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری نباشد. اینجاست که روش خود حمایتی یا تمکن مالی که برخی از کشورها برای مهاجرت در نظر گرفته اند می تواند کارساز باشد.

تمکن مالی سرپرست

حداقل درآمد و دستمزد در پرتغال 660 یورو در ماه است.

تمکن مالی همسر

متوسط درآمد و دستمزد در پرتغال 4860 یورو در ماه است.

تمکن مالی فرزندان

درآمد شما در پرتغال می‌تواند تا 21600 یورو در ماه باشد.

ویزای تمکن مالی

مدارک مورد نیاز

فرد متقاضی اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی در زمان مراجعه به سفارت و همچنین در زمان مصاحبه، می بایست مدارکی را تهیه و ارائه نمایند که به آنها اشاره خواهیم نمود:

مهاجرت به روشی صحیح

صرف مهاجرت خود دارای پیچ و خم‌های زیادیست که هر مرحله از آن نیازمند برنامه‌ریزی و تحقیق دقیقی است. آشنایی با تمامی مراحل ایجاب می‌کند تا از متخصصان این حوزه کمک گرفته و راه را کوتاه کنید و در حین آن با برنامه‌ریزی صیحیح و دقیق، چشم به آینده‌ای جدید داشته باشید.